Debata "Kobieca strona munduru"
12 lutego 2024

Biuro Karier Politechniki Bydgoskiej wraz z pięcioma uczelniami z Porozumienia Bydgoskich Biur Karier oraz Okręgowym Inspektoratem Służby Więziennej w Bydgoszczy zaprasza 8 marca 2024 r. o godzinie 11:00 na wyjątkową debatę z udziałem przedstawicielek polskich służb mundurowych pt. „Kobieca strona munduru”.  Miejsce - Uniwersytet WSB Merito Bydgoszcz ul. Fordońska 74.

Jak na co dzień wygląda praca funkcjonariuszek? Jakie wyzwania spotykają je w zawodach uznawanych przez wielu za męskie? Czy z łatwością godzą życie zawodowe z prywatnym? Jeśli jesteś zainteresowana pracą w służbach, nie możesz przegapić tego wydarzenia!

Podczas debaty funkcjonariuszki opowiedzą m. in. o specyfice pracy w mundurze, o swoich doświadczeniach, ale także o tym, czym zajmują się poza służbą - jakie mają pasje, zainteresowania, jak łączą życie zawodowe z prywatnym. Podczas debaty będzie można także dowiedzieć się, która ze służb mundurowych jako pierwsza zaczęła w swoje szeregi przyjmować kobiety oraz jaki procent ogółu funkcjonariuszy one stanowią. To wreszcie doskonała okazja do indywidualnych rozmów z funkcjonariuszkami, m.in. w zakresie naboru do formacji mundurowych. Przewidywany czas debaty to: 11:00-12:30.

W debacie wezmą udział funkcjonariuszki służb mundurowych z naszego regionu:

mł. insp. Monika Chlebicz – rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy,

st. bryg. Małgorzata Jarocka-Krzemkowska – rzecznik prasowy Kujawsko-Pomorskiego Komendanta Państwowej Straży Pożarnej,

st. chor. sztab. SG Anna Załęcka – starszy specjalista-koordynator Placówki Straży Granicznej w Bydgoszczy,

sierż. Sylwia Stasik – Członkini Rady do Spraw Wojskowej Służby Kobiet w resorcie obrony narodowej, Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych, 14 Wojskowy Oddział Gospodarczy,

kpt. Agnieszka Wollmann – rzecznik prasowy Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Bydgoszczy.

Moderatorem debaty będzie Kinga Wasilewska – dziennikarka Telewizji Polskiej, wydawca programów publicystycznych, prowadząca.

Aby wziąć udział w wydarzeniu, wypełnij formularz zapisu.