Sponsor Targów Pracy i Kariery YOUR FUTURE - POMORSKA SPECJALNA STREFA EKEONOMICZNA
14 marca 2023

Miło nam poinformować, że Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna jest SPONSOREM Targów Pracy i kariery YOUR FUTURE.

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o. o.jest częścią Polskiej Strefy Inwestycji, jednym z 14 podmiotów regionalnych, które odpowiedzialne są za kompleksową obsługę inwestorów zagranicznych i krajowych. Działa na rzecz rozwoju regionalnego poprzez tworzenie atrakcyjnych warunków do rozwoju przedsiębiorczości i napływu nowych inwestycji.  Realizuje zadania, których celem jest  stymulowanie gospodarki i poprawa klimatu inwestycyjnego Polski, zgodnie z założeniami Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

PSSE działa na  terenie 226 gmin w województwie kujawsko-pomorskim i we wschodniej części województwa pomorskiego. Pełni rolę regionalnego centrum obsługi inwestorów i  koordynatora udzielania pomocy publicznej. Służy przedsiębiorcom wsparciem  na każdym etapie realizacji ich projektów, w tym pomocą o charakterze konsultacyjno-doradczym.

Strefa stawia na rozwój  innowacyjnej gospodarki i przedsiębiorczości ze szczególnym uwzględnieniem sektora wysokich technologii i transferu wiedzy z uczelni do przemysłu.  Cel ten realizowany jest w zarządzanym przez Spółkę Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym i skoncentrowanym na gospodarce morskiej Bałtycki Port Nowych Technologii, które stały się ośrodkami stymulującymi rozwój innowacyjnej pomorskiej przedsiębiorczości opartej o wiedzę. Pomorska SSE prowadzi także działalność w obszarze szkolnictwa branżowego: inicjuje  porozumienia pomiędzy uczelniami, szkołami, przedsiębiorcami, samorządami oraz instytucjami okołobiznesowymi. Do realizacji celów edukacyjnych powołała także Centrum Programowania Robotów Przemysłowych – ośrodek umożliwiający podnoszenie kompetencji w zakresie programowania nowoczesnych robotów przemysłowych, znajdujących zastosowanie w różnych branżach.